Loading Events

« All Events

LETNÝ FESTIVAL HORTUS ARTIS 2024 – ČARODEJNÁ LÁSKA

1 septembra @ 17:00 - 18:30

V rokoch 1914 a 1915 Falla cestoval po Španielsku s divadelným impresáriom Gregoriom Martínezom Sierrom a jeho manželkou Mariou Lejárragovou a vytvoril sprievodnú hudbu k dvom sentimentálnym drámam Amanecer a La pasión a k adaptácii Othella. Hoci z jeho korešpondencie vyplýva značná pozornosť venovaná detailom inscenácie, neskôr tieto divadelné partitúry zničil, pretože nebol presvedčený o ich hodnote. Na jar 1915 sa vrátil do Madridu. Tu Martínez Sierra založil novú spoločnosť Teatro de Arte, v ktorej sa Falla pravdepodobne stretol so svojím budúcim spolupracovníkom Federicom Garcíom Lorcom. Skladateľ udržiaval blízky pracovný vzťah s Maríou, ktorej podiel na kariére jej manžela objasnili Patricia O´Connor (1977) a Antonina Rodríguez (1994): napísala takmer všetky zo stoviek hier, adaptácií, článkov a recenzií, ktoré nesú Gregoriovo meno, s veľkou pravdepodobnosťou vrátane scenárov k ďalším dvom Fallovým scénickým dielam, gitaneríi („cigánskej zábave“) El amor brujo i pantomíme El corregidor y la molinera.

 

Eva Šušková soprán, mezzosoprán

Bratislavské gitarové kvarteto: Miloš Slobodník, Yorgos Nousis, Radka Krajčová, Martin Krajčo gitary (SK, GR)

 

PROGRAM

Manuel de Falla (1876 – 1946) Siete canciones españolas pre mezzosoprán a gitaru (arr. Miguel Llobet)

              El paño moruno, Seguidilla murciana, Asturiana, Jota, Nana, Canción, Polo

Federico García Lorca (1898 – 1936) Canciones populares españolas (1931) pre mezzosoprán a gitaru  – výber (arr. Yorgos Nousis)

              Anda, jaleo – Las tres hojas   – Tres morillas – Sevillanas del siglo XVIII – El café de Chinitas  – Nana de Sevilla  – La Tarara

 ——-

 Manuel de Falla El Amor Brujo / Čarodejná láska pre mezzosoprán a gitarové kvarteto (arr. Martin Krajčo)

              Introduccion y Escena / Introdukcia a scéna – En la Cueva (La Noche) / V jaskyni (Noc) – Canción del amor dolido / Pieseň krutej lásky – El Aparecido / Zjavenie – Danza del Terror / Tanec strachu – El Círculo Mágico (Romance del Pescador) / Magický kruh (Romanca rybára) – A Media noche (Los Sortilegios)/ O polnoci (Veštby) – Danza del Ritual del Fuego (Para huy entar los malos espíritus) / Rituálny ohňový tanec (Vyháňanie zlých duchov) -Escena / Scéna – Canción del Fuego fatuo / Pieseň márnomyseľného ohňa -Pantomima / Pantomíma – Danza del Juego de Amor / Tanec lásky hry– Final (Las Campanas del Amanecer)/ Záver (Zvony na svitaní)

 

VSTUPENKY ONLINE NA TENTO KONCERT NÁJDETE TU

V online predpredaji je dostupný limitovaný počet vstupeniek, ďalšie sú v prípade priaznivého počasia k dispozícii v záhrade Domu Albrechtovcov 30 minút pred koncertom.

 

Koncert je súčasťou Festivalu komornej hudby Hortus artis 2024 v záhrade Domu Albrechtovcov

 

Hlavný partner projektu

Festival komornej hudby podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

 

S finančnou podporou

          

Mediálny partner

 

 

 

 

              

 

Details

Date:
1 septembra
Time:
17:00 - 18:30
Website:
albrechtforum.com

Organizer

ALBRECHT FORUM, o.z.
Email
info@albrechtforum.eu
View Organizer Website

Venue

Dom Albrechtovcov
Kapitulská 1
Bratislava, 81101 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
0905 871 868

ALBRECHT FORUM, o.z. Na vŕšku 1 811 01 Bratislava info@albrechtforum.eu +421 908 709 895, +421 905 871 868