Image Alt

Novinky

Na základe mimoriadne pozitívneho ohlasu verejnosti a podporovateľov kultúrneho rozvoja v hlavnom meste, ktorí preukázali v hlasovacej súťaži Poklady Slovenska 2023, sa Nadácia VÚB rozhodla zo svojej iniciatívy výnimočne podporiť aj druhú pamiatku čakajúcu na svoju obnovu. Historický Dom Albrechtovcov v Bratislave získava vďaka úsiliu OZ Albrecht Forum a takmer 19-tisíc zaslaným hlasom špeciálny grant vo výške 30-tisíc eur. Prostriedky budú použité na dokončenie rekonštrukcie koncertnej siene, čo výrazne pomôže k tomu, aby toto vznikajúce kultúrne centrum pre klasické umenie v srdci Bratislavy mohlo naplno rozvíjať svoj potenciál.

Hortus Artis 2023 – letný open air koncertný cyklus komornej hudby v záhrade Domu Albrechtovcov, pripomína a rozvíja tradíciu pestovania hudby v podmanivom prostredí historickej časti hlavného mesta. Cyklus nadväzuje na tri ročníky festivalu (2019 - 2022) a zostáva verný idei predstavovať komornú hudbu s vysokými umeleckými ašpiráciami. "Historická" časť koncertov prináša vokálnu komornú hudbu baroka (Caccini, Castaldi, Ferrari, Landi), diela pre gitaru a ďalšie nástroje bratislavského rodáka Johanna Nepomuka Hummela. Ďalšia časť programov uvádza virtuóznu komornú sláčikovú hudbu 19. a 20. storočia v tradičných formách (duá, triá, kvartetá, sextetá) a kombinované obsadenia s dychovými nástrojmi (flautové kvarteto, kvinteto, saxofónové kvintetá)

Projekt HORTUS ARTIS 2022 - cyklus komorných koncertov v Záhrade Domu Albrechtovcov z verejných zdrojov podporil: Fond na podporu umenia - hlavný partner projektu Projekt ďalej finančne podporili: Bratislavský samosprávny kraj mesto Bratislava Hudobný fond SOZA - Slovenský ochranný zväz autorský Sociálny a kultúrny fond SOZA a Veľvyslanectvo Spolkovej republiky Nemecko v Bratislave Koncert Quintetti per Chitarra e Archi sa uskutočnil v spolupráci s Talianskym kultúrnym inštitútom v Bratislave Mediálny partner: Hudobný život Ďakujeme všetkým partnerom, priateľom a priaznivcom za podporu a tešíme sa na stretnutie v záhrade umenia v lete 2023, na 4. ročníku HORTUS ARTIS 2023!

Čerství držitelia ocenenia Ceny Anděl za Slovenský album roka 2021, ktoré dvojici Lash&Grey udelila Česká hudobná akadémia za nahrávku Blossoms Of Your World, sa znovu predstavia v záhrade Domu Albrechtovcov. Po úspešnom vydaní dvoch hudobných albumov sa môžete tešiť aj na premiérové uvedenie nových skladieb Kristíny Mihaľovej a Jakuba Šedivého v jedinečnej atmosfére augustového večera pod čerešňou. Vstupenky sú k dispozícii v sieti ticketportal Jednotné vstupné 12€ https://www.ticketportal.sk/event/Lash-Grey?id_partner=523 Vaše ALBRECHT FORUM

ALBRECHT FORUM, o.z. Na vŕšku 1 811 01 Bratislava info@albrechtforum.eu +421 908 709 895, +421 905 871 868